« Ožujak 2024 »

Dan zahvalnosti za plodove zemlje
Autor: ANA MILAKOVIĆ, 11. 10. 2018.

U srijedu 10. listopada 2018. učenici i učitelji naše škole obilježili su Dan zahvalnosti za plodove zemlje te Svjetski dan pješačenja.

Učenici iz matične škole u Štefanju pješačili su do područne škole u Lamincu. Tamo su ih dočekali svježe ispečeni kolači i krušni proizvodi koje su pripremile vrijedne mame učenika iz područne škole.

Tko može odoljeti mirisu svježeg kruha, ukusnom slancu ili perecu, toploj kifli ili  hrskavom lisnatom tijestu? Kruh nas prati svakodnevno. Gotovo da nema čovjeka koji ne voli kruh. On nam daje snagu i zato ga trebamo sa zahvalnošću primati, prinositi svojim ustima i dijeliti s onima koji ga, nažalost, nemaju dovoljno.

Što je sve potrebno da bi čovjek došao do tako ukusnog proizvoda predstavili su nam riječima i pjesmom učenici od 1. do 4. razreda PŠ Laminac, a zatim je župnik blagoslovio kruh, kolače i ostale krušne proizvode. Nakon prigodnog programa te blagoslova i kušanja kolača, učenike su dočekali i svježe ispečeni kesteni.

Dan zahvalnosti za plodove zemlje
Autor: ANA MILAKOVIĆ, 11. 10. 2018.