Ukupno: 65138
OBILJEŽAVANJE HRVATSKOG OLIMPIJSKOG DANA
Autor: Jasna Sukreški, 13. 9. 2021.

Osnovna škola Štefanje i ove je godine obilježila Hrvatski olimpijski dan 10. rujna.
Za učenike od 3. do 8. razreda bio je organiziran kros pod vodstvom učitelja Dražena Milakovića. Učenici su bili raspoređeni u četiri grupe te su oni mlađi trčali jedan, a stariji učenici dva kruga oko škole.
U kategoriji dječaka od 3. do 5. razreda prvo mjesto osvojio je Marin Forjan, drugo Tin Hrlić, a treće Diego Petar Štefović. U kategoriji djevojčica od 3. do 5. razreda najbrža je bila Božica Amić, zatim Larisa Cikač te Lea Gubić.
U kategoriji djevojčica od 6. do 8. razreda prvo je mjesto osvojila Vanesa Gašparić, drugo Klaudija Nikolić, a treće Karla Nesnidal, dok je u kategoriji dječaka od 6. do 8. razreda najbrži bio Patrik Solarić te potom Kristijan Pranjić i Dejan Trojka.
Naša škola već nekoliko godina tradicionalno obilježava ovaj dan s ciljem isticanja važnosti bavljenja sportom i promicanja vrijednosti poput mira i solidarnosti između ljudi.